Z przyjemnością informujemy, że właśnie ukazała się nakładem Domu Wydawniczego PWN nowa książka naszej autorki Katarzyny Pawlak „Za Chiny ludowe. Zapiski z codzienności Państwa Środka”.

„Za Chiny ludowe” to rzadki przykład opisywania Chin oglądanych z bardzo bliska i z wielką przenikliwością, a zarazem z humorem. Autorka obserwuje Chiny zarówno wielkomiejskie, jak i te zupełnie inne – małomiasteczkowe i wiejskie. Rozmawia, czyta i słucha, aby następnie – w oparciu o swój warsztat socjologiczny – poszukiwać odpowiedzi, interpretacji, wyjaśnień. Pokazuje nam migawki z chińskiej rzeczywistości, fragmenty Chin, które układają się w bardzo różnorodny i niejednoznaczny obraz – fascynujący nie tylko ze względu na sam temat, ale przede wszystkim na sposób, w jaki został ujęty.

Tak napisanej książki chyba jeszcze na polskim rynku nie było, dlatego jej publikacja szczególnie cieszy.

Redakcja NaTematChin serdecznie gratuluje Kasi, a wszystkich P.T. Czytelników zachęca do sięgnięcia po jej nową książkę.

za chiny ludowe

 4 Komentarze

 1. Ke Minglei mówi:

  Kupimy, przeczytamy.

 2. YLK mówi:

  Znajac wnikliwosc i wrazliwosc autorki, kunszt jej piora i profesjonalne (jezykowe i socjologiczne) przygotowanie – z ktorym mozna zreszta zapoznac sie czytajac wpisy na jej blogu http://zachinyludowe.net/ – ksiazka bedzie wyjatkowa, i zadna osoba zainteresowana Chinami nie powinna jej przegapic.

 3. andrzej mówi:

  Z ogromną radością czytam blog pani Katarzyny. Tak samo radośnie zabiorę się do ksiązki.

 4. Ke Minglei mówi:

  Zakupiłam książkę i pochłonęłam w dwa dni. Książka bardzo dobrze napisana (trudno spotkać taką lekkość pióra), z dużą dozą humoru, ale i faktów. Druga część smutna troszku, ale podróżując po Chinach nie da się uniknąć wrażenia „znikania” starych Chin, czasem gdy wracamy do jakiegoś miejsca patrzy się na nie trochę jak na spektakl w teatrze cieni – niby gdzieś tam widać znajome miejsca, ale kolory nie te, figury jakieś jakieś takie jak zza kurtyny, eh…

  Książka super!

  ps. może tylko trochę znaczków brakuje przy Pinyin, ale z drugiej strony, sięgnęłam po ołówek i miałam sporo przyjemności w dopisywaniu ich do pinyin.

Skomentuj